ישראל אביטל שמאות שמאי רכוש - תהליך התביעה המשפטית לנזקי רכוש

הצפה במפעל

נזקי הצפה במפעלים ומחסנים עשויים להיות קשים וגוררים הפסקת פעילות עסקית, נגרמים מגורמים שונים כמו נזקי טבע, תקלות במערכות ספרינקלרים וביוב מיושן. איך מתמודדים וכיצד למנוע? כנסו לקרוא

שמאי נזקים פוגשים המון אתגרים ובעיות שחווים עסקים שונים. אחד מהאתגרים המשמעותיים ביותר שמפעלים יצרניים ומחסני ענק נתקלים בהם הוא נזק הצפה. מדובר בסיטואציה בה מסיבות שמיד יפורטו נגרמת הצפה חמורה, המשפיעה על המבנה, המכונות, הסחורה ועל כלל הפעילות העסקית. נזק זה יכול להוביל להשבתת המפעל או המחסן לתקופה ממושכת, ולכן הוא נזק כואב במיוחד.

הצפה במפעל – שמאי נזקים

ההצפה במפעל יכולה להיווצר ממספר גורמים שאותם נפרט להלן:

  1. נזקי טבע לא מעט נזקי הצפות אירעו באזורים גדולים שהוצפו עקב אמצעי ניקוז לקויים או בכלל בחוסר אמצעי ניקוז. באין אמצעי ניקוז טובים ויעילים מי הגשמים מציפים את כל הנקרה בדרכם.
    כמו כן יש גם לא מעט מקרים של הצפות במפעלים או במחסנים שנובעים ממבנים שאינם אטומים דיים בעיקר הגגות ופתחי החלונות וכך ני גשמים חודרים בעדם ויוצרים הצפות גם במבנים סגורים.
  2. מרבית המפעלים המודרניים והחדישים כיום מרושתים ברשת כיבוי עם מתזים – ספרינקלרים. מערכת הספרינקלרים/מתזים יעילים ללא ספק במקרה של אירוע שריפה.
    אולם, יש לא מעט תקלות במערכות הספרינקלרים/מתזים שגורמות להצפות מקומיות או בהצפות מקיפות. יש לזכור שבמערכת המתזים יש לחצי מים גבוהים יחסית ותקלה במתז בודד עלולה לגרום להצפה במפעל
    מערכת הספרינקלרים קבועה בדרך כלל בתקרות מבנה המפעל, כך שהגישה למתזים היא מורכבת. אולם לעיתים בפעילות של מלגזות במפעלים או במחסנים קורה לא אחת שמתזים נפגעים פיזית ומים עלולים להתפרץ ולגרום להצפה במפעל.
  3. באזורי תעשייה הקיימים שנים רבות, קיימת מערכת ביוב מיושנת ולא מתוחזקת היטב. אירועי הצפה במפעל אירעו לא את מהתפרצות מי ביוב כתוצאה מסתימות בקווים או מצנרת דולפת.

הנזקים הנגרמים בגלל הצפה במפעל או במחסן הם נזקים קשים ולעתים נזקים מוחלטים.
הנזקים העלולים להתפתח הם נזקים למבנה או לתשתיות. גג המפעל עלול להינזק, קירות ,רצפות עלולים להיפגע וכמובן גם תשתיות חיצוניות כמו שבילים משטחי העמסה, גדרות, שערים, מערכות חשמל ובקרה וכד'.


נזקים עקב הצפה במפעל/מחסן הם הנזקים לסחורה בתהליך או לסחורה לפני שיווק.
נזקים עלולים להתפתח עקב ההצפה במפעל גם למכונות, מכשירים שונים, ציוד ומיכון משרדי.


הנזק המשמעותי ביותר עקב ההצפה במפעל הוא הנזק של הפסקת פעילות במפעל או במחסן. מרבית המפעלים קשורים בהסכמי אספקה עם גורמים שונים, אי עמידה בהסכמים גורמת לנזקים גם למפעל וגם ללקוחות שונים.

שמאי נזקים לעסק
שמאי נזקים בעסק
שמאי נזקים
שמאי לעסק
שמאי מומחה
שמאי למפעל


הפסקת פעילות מתקשרת גם עם הפסקת פעילות לעובדים, לספקים ולנותני שירות שונים.
לא ניתן לנטרל לחלוטין את הסיכון להצפת מפעל אולם ניתן להתקין אמצעים שונים כדי לזהות ומהר את אירוע ההצפה במפעל / מחסן.
מדובר על התקנת גלאי הצפה במפעלים ברי סיכון, כמו מפעלים הממוקמים בסמוך למקורות מים. או לחיבור כל מצלמות המפעל למוקד רואה מאויש קבוע. אמצעים אלה יוכלו להזעיק את הגורמים המתאימים בעת שהמפעל/מחסן לא מאויש.

שמאי נזקים – ישראל אביטל

מחפשים שירותי שמאות רכוש מקצועיים ואמינים? ישראל אביטל הוא הכתובת הנכונה עבורכם. בעל ניסיון רב בתחום, ישראל אביטל מציע מגוון שירותי שמאות הכוללים הערכת נזקים, סקרי סיכונים, והערכת שווי נכסים, כולם מבוצעים במקצועיות ודיוק רבים. חשוב לנו להבטיח את שביעות רצונכם ולספק את הידע הנדרש להחלטות עסקיות מושכלות. ישראל אביטל מספק שירותי שמאות המבוססים על נסיון רב, מקצועיות גבוהה, ושקיפות מלאה. יצירת קשר עם משרדנו יכולה להיות הצעד הראשון להבטחת ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם ועבור העסק שלכם.

צרו קשר עם ישראל אביטל שמאי רכוש מנוסה ומקצועי עוד היום לייעוץ – 050-3342903.

שיתוף:

פוסטים נוספים

נגרם לכם נזק ואתם מבוטחים?

זכותכם לשכור שמאי פרטי
וההוצאות על כך מכוסות!

שמאי לעסקים שמאות עסקים ישראל אביטל שמאי עסקים
אני מעוניין לשמוע עוד על הזכויות שלי ואיך אני יכול לקבל שירות של שמאי מומחה ללא עלות מצידי!
מידע בקצרה על המקרה שלכם
מתי נוח לכם לדבר?